Kde nakupujete potraviny?

zeleninaNedávno jsem viděla na jednom německém programu show věnovanou diskontům jako je např. Lidl. Konkrétně šlo o to porovnat a otestovat potraviny koupené v diskontu, v supermarketu a nakonec na farmářském trhu.

Testu se zúčastnili renomovaní kuchaři a kuchařky, kteří ochutnávali pokrmy z jídla, které bylo koupené na jednom z těchto míst. Nevěděli ovšem předem, zda ochutnávají jídlo odtud nebo odjinud. Museli to sami říct.

Přišlo mi to hrozně vtipné, jak se někteří “experti” dělají a pohrdají běžnými supermarkety a nakonec sami ani nerozeznají odkud ona potravina pochází.

Co se hodnotilo

Potraviny se testovaly v různých kategoriích jako třeba Chuť, Cena, Čerstvost, Férovost, ale taky například speciální asijské, americké, mexické týdny v Lidlu se dostaly ke slovu. Hodnotila se zelenina, ale také maso, ryby, vejce a samozřejmě pivo.

Jak to dopadlo

Porotci došli k závěru, že ani levné diskonty a supermarkety nejsou k zahození, naopak potraviny nabízené v těchto řetězcích mají výbornou kvalitu (povětšinou) a dobrou úroveň.

obchod

Můj názor

Já osobně chodím třeba do Lidlu ráda, mají tam produkty, které jinde nenajdu a co se týče zeleniny, tak ta je tam opravdu skvělá, levná a velký výběr. A jejich třeba italský týden – ten zbožňuju!

Kde nakupujete vy? Jste zastánci supermarketů nebo si raději připlatíte a nakupujete přímo u farmářů?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s